Õppereis Leetu, Panevežysesse

Loomise kuupäev 15.05.2023

Kehtna Kutsehariduskeskuse ja Viljandi Kutseõppekeskuse meeskonnad võtsid ette ühise teekonna Leetu eesmärgiga tutvuda naaberriikide sõiduõppe polügonidega. Külastati kahte linna: Panevežys ja Šiaulai, vastuvõtjaks Technische Hydraulikgeräte kool, kus õpib üle 2000 õpilase. Õppekäik oli vajalik, et tekiks arusaam, kuidas on naaberriikides lahendatud sõiduohutuse õppe harjutusväljakute küsimus. Eesti on võrreldes naabermaadega ainus, kus analoogsed väljakud puuduvad. Seda soovivad kahe kutsekoolide esindused muuta. Leedus on sarnaseid väljakuid 5, Lätis 2. Eksperdid Austriast, kelle tehnoloogia abil on väljakud rajatud väitis, et liiklusõnnetuste arv on viimase 12 aastaga langenud Austrias 4000 pealt 400 peale aastas. Väljakud aitaksid ka pikemate ja raskemate autorongide liiklusohutusega seotud küsimusi paremini analüüsida ning anda juurde teadmisi ja kogemusi ka kõikide teiste sõidukiliikidega soetud juhtidele.

Aitäh Technische Hydraulikgeräte võõrustamast! Aitäh Lux Charter, ELEA ja Kesk-Eesti Arenduskoda meiega liitumast. Kindlasti jätkame koostööd!

Viimati muudetud 15.05.2023.