Õpetajad Hollandis, ERASMUS+

Loomise kuupäev 15.05.2023

21.mai kuni 2.juuni külastasid neli Kehtna KHK IKT- valdkonna õpetajat ERASMUS+ projekti "Avastan maailma vol6" raames Hollandit.

Õppereisi eesmärk oli tutvuda Hollandi koolisüsteemiga ja näha, kuidas Hollandis õpetatakse IKT aineid. Lisaks sooviti leida uusi kontakte, kuhu saaksid õpilased praktikale minna. Külastati koolis õpetavate võrgu akadeemiate kontoreid ning kohalikke kultuuriväärtusi.

Hollandis võõrustas IKT õpetajaid Aventus kool kahel erineval päeval. Koolil on kolm hoonet kolmes erinevas linnas. IKT- valdkonda õpetakse nendes kahes linnas. Kooli külastamise käigus tutvustati meile Hollandi koolisüsteemi. Mõlemas koolis saime näha kuidas toimub IKT- valdkonna tunni andmine. Saime külastada mitut tundi. Rääkisime erinevate õpetajatega. Saime julgust proovida SCRUM mudelit õpetamisel. Kunagi oleme seda proovinud, aga siis ei tulnud see hästi välja.

Võrgu akadeemiatest külastasime Juniperi. Juniperi koolitajatega leidsime ühise keele selle üle, kuidas keegi oma asju õpetab. Jagasime üksteisele kogemusi. Loodame, et kunagi tuleb Juniperi koolitaja ka füüsiliselt Eestisse. Meile tutvustati kuidas Juniper kasutab AI oma toodetes ja mis on nende tulevikus suunad. Kohtumise jooksul hakkasid mõtted jooksma, kuidas nende uut toodet õppeprotsessis kasutada.

Ülejäänud aja tutvusime Hollandi kultuuri ja vaatamisväärsustega. Omaette kogemus oli näha kuidas hollandlased tähistavad oma kuninga sünnipäeva. Kõik tulevad tänavatele ja kannavad oranzi värvi riideid, kuna kuninga perekonnanimi on Oranje. Sai nähtud Hollandi tuulikute küla, külastatud Texel-i saart, nägime tulbi ja nartsissi väljasid, Maastrichi kindlust ja liivakivi kaevandusi - Haagi, Rotterdami ja Amsterdami.

Viimati muudetud 12.09.2023.