One world - Mixed reality

Projekti number 2021-1-FI01-KA220-VET-000034807
Projekti nimi One world – Mixed reality
Projekti tüüp Erasmus+ KA2 koostööprojekt
Projekti sihtrühm tehnikavaldkonna õpetajad ja koostööpartnerid
Projekti peapartner Kainuun ammattiopisto
Projekti algus 01.11.2021
Projekti lõpp 01.02.2024

One world- Mixed reality (OW-MR) projekti põhieesmärk on distantsilt kvaliteetse õppe ellu viimine kasutades kaasaegseid digiseadmeid ja tarkvara. Projektis keskendume eelkõige sellistele juhtumitele, mis nõuavad tavaliselt õpetajate ja õpilaste füüsilist kohalolekut samas ruumis.

Selle projekti alameesmärgid on:

• meie võrgustiku praeguste kaugõppepädevuste meetodite ja tehnoloogiate ühendamine ning parimate tavade ning tarkvara- ja riistvaralahenduste kombineerimine;
  •  liitreaalsuse (Augmented Reality, AR) pedagoogika kasutuselevõtt kutsehariduses rahvusvahelises mastaabis. AR-platvorm võimaldab õpetajatel integreerida AR-tehnoloogiat oma õppetegevusse raskeveokite või sõidukite sektoris;
  •  laiendatud reaalsuse (Extended Reality, XR) pedagoogika juurutamine kutsehariduses. Laiendatud reaalsuse pedagoogikas lisavad 360-kraadised pildid ja videod või täiesti virtuaalne keskkond õppimisele uue mõõtme.

Oodatavad projekti tulemused:

• kaugõppe ja reaalsussüsteemide staatus tehnikaõppes;
    tehnoloogiaplatvormi loomine;
  • laiendatud reaalsuse platvormi arendamine;
  • virtuaalsete õppemoodulite piloteerimine (viis õppemoodulit).

Projekti tulemuste jagamiseks korraldame 5 tutvustavat seminari. Pikaajalise positiivse mõjuna näeme, et kutseõppes toimuvad õppimis- ja õpetamisprotsessid ajast ja kohast sõltumatud. Meie projekt aitab kaasa rohepöördele, vähendades ka reisimist. Ootame palju väikeseid või suuri püsivaid muutusi käitumises, tegevustes või struktuurides. Õpetajad partnerorganisatsioonides hakkavad tehnikute väljaõppes kasutama uusi õpetamistehnoloogiaid. Nad on arendanud professionaalseid ja pedagoogilisi oskusi virtuaalse, liitreaalsuse ja laiendatud reaalsuse kontekstis. Õpilased tunnevad virtuaalset õpikeskkonda ja on arendanud oma oskusi erinevates reaalsustes. Ettevõtted on tuttavad virtuaalse õpikeskkonnaga. Projekt loob uusi koostöövõimalusi projektipartnerite vahel, aga ka partnerite ja ettevõtete vahel.

Projektipartnerid on:

Kainuun ammattiopisto (www.kao.fi)
Edukai Oy (www.edukai.fi)
ATEC – Associação de Formação para a Industria (www.atec.pt)
Kehtna Kutsehariduskeskus (www.kehtna.edu.ee)
Handwerkskammer Braunschweig-Lüneburg-Stade (www.hwk-bls.de)
Aventus (www.aventus.nl)

Projekt on finantseeritud Erasmus+ KA2 programmist, nime all One World – Mixed Reality’ (projekti number 2021-1-FI01-KA220-VET-000034807)

Avaldatud 23.02.2023. Viimati muudetud 23.02.2023.