Vilistlane Siim Türnpuu

Saage tuttavaks – Siim Türnpuu, meie IT-valdkonna vilistlane 👨‍💻✨.
Oma karjääri alustas Siim kohe pärast kooli lõppu, tehnikuna Elionis. Juba paari aasta pärast oli ta oma meeskonna juht ning tänaseks on ta töötanud nii avalikus- kui erasektoris tehnikuna, tehnilise talituse piirkonnajuhina, B2B müügi-ja teenindusjuhina, kõnekeskuse ja IT-toe juhina. Täna on Siimu ametinimetus aga rakenduste halduse talituse juht, seda TEHIKus (Tervise ja heaolu infosüsteemide keskus).
Siimu sõnul vajab Eesti noori spetsialiste kogu aeg ning väga paljud ettevõtted on valmis panustama noorte teadmistesse ja kogemustesse värvates neid peaaegu otse koolipingist. Kindlasti aga ei piisa ainult väledatest näppudest klaviatuuril. „Lisaks headele teadmistele enda valdkonnas otsivad ettevõtjad ja tööpakkujad noortes ka õigeid väärtuseid, mis sobiksid nende endi kuvandiga. Hoiakud ja suhtumine on pea sama olulised kui head teadmised IT-st,“ ütleb ta.
Töötasusid hindab ta valdkonnas küll kõrgemaks kui näiteks teenindussektoris, see aga ei tähenda, et kõik ametikohad oleksid ühtlaselt väga kõrge tasuga. Head palka makstakse Siimu sõnul ikkagi oma ala spetsialistidele, kes vastutavad oluliste tööprotsesside ja tulemuste ees. „Kuid kõik spetsialistid on kunagi alustanud madalama palgataseme või positsiooni pealt. Seda ei tohiks kindlasti karta,“ julgustab Siim ning toob siinkohal võrdluseks mängumaailma. „See on sama, mis noobile maksta pro tasu, lihtsalt sellepärast, et ta saab mängu liikumismehaanikast aru ning oskab hiirt ja klaviatuuri käsitleda algtasemel. Selleks, et saada proks on vaja harjutada.“
Kehtna KHK eredaim mälestus tuleb tal aga ühika seiklustest. Välja toob ta ka põneva õppetöö, toetavate õpetajatega. Siim meenutab, kui koolis korraldati DJ-võistlused ning kohal olid tolle aja omaala tegijad.
Noorele õppijale soovitab ta järgmist: õppige oma eriala avatud silmaringiga. Ta julgustab end kursis hoidma valdkonna trendide ja suunadega, sest varakult alustatud õpingud tuleviku-tehnoloogiate suunas garanteerivad edukuse isiklikus tulevikus. “Kool suudab teile anda baasteadmised, kuid see ei tähenda, et te saate oma esimeste õpingute jooksul kogu maailma teadmise. See on teie jaoks alles sissejuhatus oma valdkonna võimalustesse!“

Siim Türnpuu.