Vilistlane Liisa Sundja

Saage tuttavaks meie tubli IT-valdkonna vilistlase Liisa Sundjaga!

Pärast Kehtna KHK lõpetamist õnnestus Liisal tööle minna kooliaegsesse praktikakohta – Bertelsmann gruppi, Arvatosse. Seal alustas ta tööd IT-toena umbes 400 inimesega firmas, kus tema tööle lisandusid väga kiiresti infoturbe teemad, mis noorele naisele ka huvi pakkusid. “Niisiis suure töö tulemusel sain uue positsiooni, tegelesin erinevate standardi vastavustega juba rohkemate asukohtadega koostööd tehes.“ Viimased kolm aastat on Liisa aga kätt proovinud inimeste juhtimises ja küberturbes ning on Arvato Systems küberosakonna Tallinna meeskonna juht. Sel suvel algas tal üheksas aasta Arvatos.

Kehtna KHK-st meenutab Liisa enim ühiselamus elamist ja toredaid koolikaaslasi. Endi sõnul oli tal pärast kooli töökoha leidmine lihtne, seda ka vedamise tõttu. Enda peamiseks tugevuseks töömaastikul peab ta pealehakkamist: „Tööandjal on kindlasti vaja oskuseid ja tahtmist, aga see, et oled nõus kõigega tegelema ja oled paindlik, on väga tähtis.“ Liisa sõnul on IT-valdkonnas vaja enne teha palju tööd ning siis alles küsida palka, sest suuremat tasu makstakse just spetsialistidele.

Tänasele õppijale annab Liisa järgmist nõu: „Kõige suurem nõu oleks lisada kõikidesse oma tegevustesse turbega seotud teemasid ja kindlasti lugeda ja selgeks teha pilv ning kõik pilvega seotud teemad. Väga palju on olemas materjali internetis, õpetatakse koolides ja on tasuta veebi-ettekandeid. Mida rohem on teadmisi, seda edukam saab olema karjäär.“