Vilistlane ja peakokk Tauno Tamm

Kas Sina teadsid, kes on Lore bistroo peakokk? Loomulikult üks meie toredatest vilistlastest – Tauno Tamm.

Kokkamise avastas Tauno algkoolis, juba siis meeldis talle kodus süüa teha. Põhikoolis teadis ta, et asub meie juurde kokaks õppima. Kooliajast meenutab Tauno enim nooruslikku kevadet, mil ta käis oma kaksikvennaga Saaremaal võistlemas. See oli tema jaoks väga vägev kogemus. Ägedaks nimetab ta ka meie õpetajaid ja mainimata ei saa jätta suurköögi tunde. Tänaseks on noormees köögis tööd teinud üheksa aastat. Seda nii Leib restoranis, Umamis ning praktikal käinud Taanis ja Saksamaal. Hetkel töötab Tauno peakokana Lore bistroos.  Mis teda ameti juures enim köidab? „Mulle meeldib avastada erinevaid maitseelamusi. Mis mulle veel meeldib, on see kui on kiire suveõhtu ja meeskond köögis töötab ühtse tiimina ja kõik sujub. Sellele järgneb õhtu lõpus teenindajatelt saadud tagasiside toitude osas või kui keegi külaline tuleb kööki kiitma toitu,“ ütleb Tauno. Eriala väljakutseteks peab ta pikkasid tööpäevasid, füüsilist koormust ja pingetaluvust. Alustavale õppijale soovitab Tauno järgmist: „Proovige kooli jooksul võimalikult erinevaid praktikakohtasid, et aru saada, millist toitu sulle meeldib valmistada. Kindlasti alguses raha ei ole kõige tähtsam vaid kogemus on.“ Tauno sõnul on vägev näha, kui ägedaks on restoranikultuur muutunud ajaga, mil tema kooli asus. „Ma arvan, et see läheb täies jõus edasi nii.“

Vastuvõtt koka erialale algab 05.05.2020. Lisainfot leiad: https://www.kehtna.edu.ee/vastuvott/

Tauno Tamm.