Vilistlane Andres Vallistu

Saage tuttavaks – see asjalik noormees on Kehtna KHK IT-valdkonna vilistlane Andres Vallistu, kes kirjeldab oma karjääri märksõnadega: arvutiremondi tehniku praktikant, arvutiremondi tehnik, varuosade haldur, garantiitiimi juht, tehnikadirektor.

Erialase töö leidis ta tänu tuttava soovitusele. „Hea on omada häid tutvusi ja kunagi ei tohi headele pakkumistele ei öelda,“ julgustab ta ning leiab, et elus tulebki võtta vastu neid väljakutseid, mis alguses võib-olla pisut jalad värisema panevad, sest järelikult on väljakutse õige. Kooliaegsest praktikakohast sai Andresele töökoht, kus ta on tänase päevani (OIXIO).

Kehtnast meenutab ta ühikaelu ja üdini toredat, südamlikku komandant Ruthi. „Ühikaelu oli mingis mõttes minu esimene samm iseseisva elu poole.“ Tänasele õppijale ütleb Andres: „Sa oled teinud õige valiku, kui oled läinud IT-d õppima. IKT-valdkond on meeletult lai, kiiresti arenev ja väga võimaluste/väljakutsete rohke.“ Ta soovitab võtta koolist õppeainete näol maksimumi, kuid arvestada tuleks ka sellega, et koolitarkusest üksi ei piisa ning end tuleb hoida kursis IT-maailma trendide, tehnoloogiate ja võimalustega.

Andrese sõnul otsitakse tavaliselt kogemustega ja kompetentset tööjõudu, sest noore tegija väljaõpe võtab aega ja kui häda käes, siis aega ei ole. See ei ole aga reegel, nii on ka nende ettevõte värvanud otse koolipingist tulijaid ja maksnud esimesest päevast väärikat töötasu. Kindlasti oleneb see aga õpilasest. „Tavaliselt tunneb hakkajad noored kohe esimesel vestlusel ära,“ ütleb Andres ning lisab, kui noore silm särab ja tal on soov valdkonnas areneda, ei ole mingit küsimust ka õigalst töötasu maksta.

Andres Vallistu.