Üldhariduse valdkonna motivatsioonipäev vol 2

Teisipäeval, 07.06 toimus üldhariduse valdkonnas motivatsioonipäev nr 2 ja samas ka käesoleva õppeaasta pidulik lõpetamine. Sel korral oli meie võõrustajaks Raplas asuv Kultuuriklubi BAAS. Päeva esimeses pooles astus meie ette inspiratsioonikõneleja Harald Lepisk, kes jagas oma kogemusi ja nippe avalikust esinemisest, et edastatav sõnum ikka inspireeriks ehk kuidas liigutada inimesi sõnadega. Harald aitas meil paremini mõista, mida inimesed päriselt tahavad ning märgata võimalusi positiivsete muutuste loomiseks enda elus ja ettevõtluses.

Pärastlõunal saabus end tuvi maski alla peitev Rahakratt, kes veel kuus aastat tagasi teenis 1000 eurot kuus, aga tänaseks on ta palgatööst prii ja on “iseenda rahaboss”. Kuidas seda kõike saavutada ja veel nii lühikese ajaga? Kõige võti on Rahakrati kinnitusel see, et iga kuu tuleb kulutada sissetulekutest vähem. Ta rõhutas, et kulusid ei tule kärpida igalt poolt ning kindlasti ei tohi loobuda asjadest, mis sulle meeldivad. Suurendada tuleb tulusid, mida selleks teha, mis võimaluse meil üldse on? Tema teekond algas samuti nullist ja ometi on tal täna finantsvabadus saavutatud, sellest kõigest ta meile ka kõneles.

Päev oli tõesti inspireeriv ja mõtlema panev, saime palju häid näpunäiteid, lugemissoovitusi ja mõtteainet, kuidas oma rahaasju paremini kontrollida. Päeva lõpetasime parimate klassilõpetajate tunnustamisega ning ühise tordi söömisega.

Meie ettevõtmist toetas ESF.

 

Kristi Luik

õpetaja