Tüdrukud garaažis

Sel õppeaastal liitus meie tehnikavaldkonnaga kolm tragi tüdrukut, kelle eesmärk on ka edaspidi oma elu siduda just autodega. Miks nad meile tulid ja millised on nende plaanid, sellest vestlesimegi 🙂

Gretel tekkis huvi tehnika vastu tänu oma enda autole. Talle meeldis sellega tegeleda ja tekkis mõte, et miks mitte teha seda tulevikustööna. Ilma eriala tunnistuseta aga nii kergesti tööle ei võeta. Sellele probeleemile saabki ta lahenduse Kehtna KHKs. Enim pakub Gretele huvi autode hooldus, diagnostika ning sise -ja välispesu. Meelepärasemad on just sõiduautod. Seda, mida ta pärast kooli teeb, ta veel ei tea. “Eks näha ole, kas peale kooli lõpetamist lähen kuhugi edasi juurde õppima,” ütleb ta ning lisab et karjääri kohapealt ei näe ta ennast kuskil kõrgel kellegi ülemusena ega kellegina, kelle käed on alati puhtad. Pigem lihttöölisena. “Minu jaoks pole tähtis ametikoht vaid see, kas naudin töö tegemist.” Naiste eeliseks tehnikavaldkonnas peab Grete head analüüsimisvõimet, loogilist mõtlemist ja ettevaatlikut tegutsemist.

Ka Sandral on varasem kogemus tehnikaga olemas ning meie juurde õppima tuli ta just suure tehnikahuvi tõttu. Enim huvitab teda tundides praktiline osa, väljaspool kooli aga krossikaga sõitmine. Seda, kas ta valib tulevikus suured või väikesed masinad, ta veel ei tea, aga arvab et pigem sõiduautod. Esimene eesmärk on lõpetada kool ning siis vaadata, mis tulevik toob. Naisi peab ta garaažis tähelepanelikumaks ja korrektsemaks.

Õpetaja Mati noortele tarkusi jagamas.

Vaatasime kapoti alla ka.

Tüdrukud tööhoos!