Toitlustusvaldkonna õpilased Prantsusmaal

Evelyni ja Aigi lugu:

Miks otsustasite minna õpirändesse?

Evelyn: Sellepärast, et see oli väga hea pakkumine ja elus tuleb see kasuks. Teisalt jällegi uus kogemus, väljakutse ja ka keeleliselt hea kogemus.

Aigi: Õpirändesse mineku mõte oli mul juba 1. kursusel, kui sellist võimalust pakuti, aga just 3. kursusel tundsin, et olen valmis ning on ka piisavalt erialaseid teadmisi.

Milline oli teie esimene emotsioon kohale jõudes?

Evelyn: Minu esimene emotsioon Pariisi jõudes oli veidi ehmatava, sest see oli tõesti väga suur linn, ei teadnud kuhu minna ja kuidas minna.

Aigi: Prantsusmaale jõudes ning lennujaamast välja astudes olime Evelyniga segaduses ja hirmul, sest isegi lennujaamast ärasaamine tundus võimatu ning hotell asus 100 km kaugusel. Õhtul aga hotelli jõudes olime väga õnnelikud, et selle teekonna ette võtsime, sest kõik probleemid leidsid alati lahenduse ning olime ju lõppude lõpuks jõudnud oma sihtpunkti.

Kirjeldage oma töökohta – millega oli tegemist?

Evelyn: Meie esimene päev töökohta minnes oli täis hirmu ja kartust aga see läks üle, sest peakokk  sai aru, et oleme pinges ja rahustas meid kiirelt maha ja ütles, et pole vaja karta. Töökoht oli alguses väga keeruline, suur ja inimesi palju. Töö koht kiirgas palju energiat ja palju rõõmu.

Aigi: Esimesel päeval restorani tööle minnes oli kohe tunda kui meeldivad inimesed ja töökeskkond seal on, meid võeti väga hästi vastu ning tööle oli alati hea minna.

Milline oli reisi parim kogemus/elamus?

Evelyn: Reisi parimat kogemus/elamust on raske öelda sellepärast, et iga hetk oli eriline ja iga kogemus jäi meelde, aga üks kõige elevam asi oli ikka Eiffeli torn, see oli hetk, kus ei teadnud kas nutta või naerda, sest see oli nii suur ja ilus.

Aigi: Kõige eredamalt jäi reisist meelde Pariisis käik. See tunne, kui astusime Evelyniga metroojaamast välja ning otse ees oli Eiffeli torn, oli midagi imelist.

Mis oli teie arvates aga kõige keerulisem/raskem?

Evelyn: Arvan, et meie kõige raskemaks ja keerulisemaks olukorraks oli Pariisi lennujaamast Evreuxi jõudmine, sest pidime otsima, kuidas saada rongijaama. Lõpuks ikka pidime takso võtma. Veidi võibolla oli ka see keeleoskus takistuseks, sest nemad eriti inglise keelt ei valda, aga käte-jalgade ja tõlkega saime ilusti hakkama.

Aigi: Kõige raskemad olid viimased päevad Prantsusmaal, kui teadsime, et paari päeva pärast peame lahkuma. Olime osaks saanud restorani perekonnast ning meie äraminek oli väga raske nii meile kui ka neile, Prantsusmaa ja sealsed inimesed pugesid meile sügavale südamesse.

Mida õpetas reis teile enim?

Evelyn: Reisil olles oli väga palju õppida. Tuli arvestada rahadega ja sellega, et ilusti välja tuleksime. Tuli üksi hakkama saada, mitte loota enam perele. Reis õpetas ka kindlasti, seda, et alati kui kardad midagi ei pruugi see olla nii hirmus kui algselt paistab.

Aigi: Reis õpetas mulle enim seda, et alati tasub vastu võtta kõik võimalused mis pakutakse, sest sellest võib midagi imelist välja kasvada. Ei oleks ka uskunud seda, et on võimalik nii lähedaseks saada inimestega, kellega sama keelt ei räägi, enamik meie suhtlusest töökaaslastega toimus interneti abil.

Kui teil oleks võimalus, kas läheksite uuesti õpirändesse?

Evelyn: Jah kindlasti läheksin uuesti, sest see oli tõesti väga hea kogemus ja õpetas palju. Kindlasti ka seltskonna pärast läheksin tagasi, sest inimesed olid tõesti väga toredad, lahked ja väga rõõmsameelsed.  Soovitan kindlasti võtta julgus ja minna praktikale välisriiki, sest kunagi ei pruugi sellist koemust rohkem tulla ja see on ka võimalus õppida iseennast tundma.

Aigi: Kui mul oleks võimalus uuesti õpirändesse minna, siis teeksin seda kindlasti ning julgustan ka teisi selliseid pakkumisi vastu võtma, sest kaotada ei ole mitte kui midagi. See reis õpetas mulle nii paljugist iseenda kohta ning muutis mind kordades julgemaks ja enesekindamaks.

Aigi ja Evelyn.

• UUDISED

• Vastuvõtt on alanud!

05.03.2020