Samsung Digi Pass võistluselt eripreemiad

13.02 toimus Von Stackberg Hotelli Tõllakuuris Samsung Digi Pass finaalüritus. Neli kuud kestnud koolitusprogrammi võiduideed selgusid pärast noorte ettekandeid ja žürii hinnanguid. Kolmeliikmeliste meeskondadega olid finaalis esindatud Luua Metsanduskool, Tallinna Polütehnikum ning Järvamaa, Tartu, Kehtna, Võrumaa ja Ida-Virumaa kutsehariduskeskused.

Kehtna Kutsehariduskeskusest osales koolitusprogrammis kaks meeskonda “Lootusetult Kadunud” ja “ParkingSys”. Kahjuks teine võistkond jättis koolitusprogrammi enne lõppu pooleli, sest ei tekkinud head koostööd. “Lootusetult Kadunud” tegi programmi lõpuni ja finaalüritusel tutvustasid oma ideelahendust orienteerumismängule. Finaalis tutvustati kokku 8 ideed. Meie poisid olid tublid, ei närveerinud ning vastasid hästi kohtunike küsimustele. Kaks kohtuniku soovisid tulevikus nende lahendust ka kasutada.

Meeskonna noortel on valminud kodulehekülg ja orienteerumismängu administraatori pool. Programmeerima peavad nad veel mängu sisestamise poole ja kasutaja vaate. Programmeerimine jätkub veebirakenduste arendajate mooduli raames. Aprillis ootab neid ees 50-tunnine mobiilirakenduste tegemise koolitus.

Kehtna KHK IKT- valdkonna meeskond “Lootusetult Kadunud” sai Samsung Digi Pass võistluselt kaks eriauhinda: Taavi Aleks Orgusaar pälvis “Parimate blogipostituste kirjutaja ning projekti produktiivseim sisuturundaja” ning Kauri Kallaste “Eliademy õpikeskkonna kohusetundlikum projekti arendaja ja isesesvate ülesannete lahendaja” preemia. Meeskonda kuulus veel ka Tõnis Noorveli.

Samsung Digi Passi võitis Luua Metsanduskooli meeskond „Flying Forest“. Auhinnalise teise koha saavutas meeskond „GenIT“. Kolmanda koha pälvisid Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse Sillamäe õppekoha noored mobiiliäpiga „Pocket Constitution“. Finaalüritusel hindas kutseõppurite töid žürii, kuhu kuulusid: Antti Aasma (Samsung Electronics Baltic), Kadri Kull (Euroopa Komisjoni esindus Eestis), Siret Puust (Kutsekoda), Kaie Piiskop (Innove), Madli Kumpas (UNESCO Eesti rahvuslik komisjon), Roger Tibar (Eesti Noorteühenduste Liit), Meelis Mereküla (Haridus- ja Teadusministeerium), Pirje Jürgens ja Mart Laanpere (Tallinna Ülikool).

Taavi-Aleks

Kauri

Taavi-Aleks

Kauri

Tõnis