Õppereis Küprosel

7.-11 septembril käis Kehtna Kutsehariduskeskuse arendusosakond koosseisus Mariliis, Külli ja Kaidi ERASMUS+ õpirände projekti raames õpirändes Küprosel. Peamine eesmärk oli näha ettevõtteid, kus meie kooli õpilastel on võimalik praktikale minna.

Kuna arendusosakond on koolis see üksus, kelle korraldada on nii õpilaste kui õpetajate ERASMUS+ õpiränded, oli igati paslik näha neil, millises keskkonnas ning tingimustes meie õppurid töötada saavad. Vastuvõtjaks kohapeal oli M.N EduGate esindaja Yiannis, kellega koostöö on kestnud juba mõned aastad ja kes on meiegi kooli külastanud. Kuna Paphos, kus me parasjagu peatusime, on tuntud turismilinn, näitas Yiannis meile eelkõige hotelle ja restorane, kuhu on võimalik praktikale asuda just toitlustusvaldkonna õpilastel. Ainuüksi randade ääres on 18 erinevat majutust pakkuvat ettevõtet, milles igaühes töötab ka köök. Hotellid olid kaasaegsed, pigem luksuslikud ning loomulikult täis nautlejaid. Praktikal on hotellides võimalik käia nii köögi kui teeninduse poolel, aga ka spa osas. Oma ringkäigul kohtusimegi kahe Pärnu Kutsehariduskeskuse õpilasega, kes olid ühte hotelli restorani praktikale läinud. Nimelt ei ole Kehtna KHK ainuke kool, kellega Yiannis koostööd teeb – pigem võib öelda, et pea iga eesti kutsekool tunneb ja teab Yiannist ning Paphost.

Seni on Kehtna KHKst Küprosel käinud kaks ehitusvaldkonna õpilast, kes said näha, kuidas niivõrd kuuma kliimaga ehitustööd käivad. Pärast arendusosakonna õppereisi võib aga julgelt ka edaspidi õpilasi Küprosele saata, sest ees ootab neid seal igati lahke, sõbralik seltskond ning suurepärased tingimused nii majutusel kui töötamisel. Arendusosakonnale oli õpirändes käik igati silmi avardav, saime näha kohalikku kultuuri, maitsta traditsioonilisi toite ja palju uusi praktilisi teadmisi Küprosest, mida hiljem õpilastega jagada.

Hotelli sisehoov.

Saime tuttavaks ühe hotelli kokaga, kes õpilasi juhendab.

Kehtna Kutsehariduskeskuse rannalinad Paphosel.