Õppekäik Maarjamäe lossis

ÕPPEKÄIK 21.04.22

Üldhariduse valdkonna õppurid käisid õppekäigul Tallinnas. Maarjamäe lossis toimus kaks haridusprogrammi: „ENSV, mis see veel oli?“ ja „ Klaas ja illusioonid“ ning külastasime ka ajaloomuuseumi uut näitust „Klaasimeistrid“.

Esimeses muuseumitunnis sai põgusa ülevaate nõukogude aja monumentidest ja Evald Okase suurejoonelisest pannoost „Rahvaste sõprus“. Analüüsisime, miks jäi Eesti Vabariik ajaloo hammasrataste vahele ja vabast riigist sai inimõigusi ignoreeriv vangla, tutvusime nõukogude ajale iseloomulike teemadega, uurisime ajastule omaseid asju ja fantaseerime, mis oleks juhtunud kui….

Teise programmi eesmärk oli tutvuda Eesti klaasitööstuse ajalooga ja teostega.
Uurisime, kuidas on klaasi kasutatud erinevate illusioonide loomisel läbi aegade ning arutlesime klaasi väärtuste ja omaduste üle. Näitusel leidus põnevaid kogemusalasid, kus sai ennast erinevates peeglites vaadata ja tutvuda värviliste klaaside maailmaga.

Päeva teine pool möödus bastionikäikudes ja Tallinna vanalinnas mängides orienteerumismängu “Tallinna legendid ja tõsielu“. Orienteerumismängus tutvuti ajalooliste paikade ja hoonetega Toompeal ja all-linnas. Kõrvuti vanalinnas kaardi järgi orienteerumisega tuli mängu jooksul vastata erinevatele küsimustele või lahendada ülesandeid nii ajaloofaktide kui ka põnevate legendide kohta. Võistkonnad alustasid ja lõpetasid mängu Kiek in de Köki suurtükitornis.

Oli väga huvitav ja põnev päev, mis tõi vaheldust kooliellu ja oli 12ndale klassile viimaseks koolipäevaks enne eksameid.

Kristi Luik

õpetaja