Noor Meister IT-spetsialistid 4.koht

9.-10.novembril toimusid Haapsalu Kutsehariduskeskuses “Noor Meister 2021” raames IT-süsteemide spetsialistide võistlus, kus osales ka meie õpilane Rivo Aidla. Esimesel päeval oli osalejatel aega 8 tundi töötava ettevõtte arvutisüsteemi probleemide lahendamiseks ning täiustamiseks, seda virtuaalkeskkonnas. Teisel päeval oli ajalimiidiks neli tundi. Ülesanne järgmine: kümne erineva kliendi probleemse pöördumisega seoses tuli olemasoleva virtuaalse arvutisüsteemiga lahendada probleemid koos selgitusega kliendile.

Rivo juhendajaks oli õpetaja Erko Pärna. Meie õpilane jäi napilt neljandaks (1.86 punktiga maha kolmandast kohast. Võitis Viljandi, teine Pärnu, kolmas Haapsalu), kuid kogemuse võrra rikkamaks sai ta kindlasti! Rivo ütleb ise: “Võistlus oli tore! Kõik võistlejad olid toredad ja oskasid ülesandeid lahendada päris hästi. Minu Windowsi süsteemide teemas ja ticket ülesannetes läks hästi.
Kehvasti läks mul monitooringu ülesanne ja tulemüüri ülesanded. Oleks pidanud natuke veel harjutama nende jaoks. Ma õppisin palju sellest võistlusest. Peamised asjad, mis ma õppisin, oli, mida mul kehvasti läks ja kuidas ma neid pean veel harjutama.”

Tubli ja aitäh, et kooli esindasid!

Kehtna KHK sai HARNOlt ka tänukirja võistluse kaasa aitamise eest. Ettevalmistatud võistlusülesanded toimusid meie virtuaalkeskkonnas.

Rivo Aidla.