Avastan maailma volume 6

Projekti nimi Avastan maailma volume 6
Sihtrühm õppijate ja haridustöötajate õpiränne
Projekti tüüp ERASMUS+ õpiränne
Projektijuht Kaidi Kauffeldt ja Mariliis Vest
Lepingu nr 2022-1-EE01-KA122-VET-000077361
Lepingu algus 03-10-2022
Lepingu lõpp 02-04-2024
Projekti eelarve 81 950 €

Projektis „Avastan maailma volume 6“ planeeritavate tegevustega toetame Kehtna Kutsehariduskeskuse arengukavas seatud järgmiste eesmärkide elluviimist :

• Õppijate enesejuhtimisoskuste arengu toetamine  ning kvaliteetse, ühiskonna ja töömaailmast lähtuva hariduse tagamine läbi õppekavade lõimingu.
  • Rahvusvahelise koostöö tugevdamine eesmärgiga pakkuda õppijatele ja koolitöötajatele rahvusvahelist töökogemust toetades seeläbi nende professionaalset arengu

Projekti “Avastan maailma, volume 6” oodatavateks tulemusteks teadmised erinevatest õppeainete lõimingu võimalustest ja õpilaste arengut toetavatest meetoditest, mida õppevaldkonnad saavad kasutada olemasolevate õppekavade täiendamiseks ja uute arendamiseks. Õpetajad rakendavad õpirändelt saadud teadmisi oma igapäeva töös. Projekti kaudu loodame leida ka uusi koostööpartnereid ja praktikakohti tulevaste õpirännete tarvis.

Projekti eesmärkide täitmiseks on planeeritud läbi viia 13 õpilase õpiränne ja 16 õpetaja töövarjutamine välisriigis. Sihtriikideks on Hispaania, Portugal, Küpros, Holland, Soome Rootsi. Samuti plaanime kaasata väliseksperdi Islandilt õppetöö läbiviimisesse IT valdkonnas. Sihtriigid said valitud ja õpetajate õpirände meeskonnad komplekteeritakse lähtuvalt õppekavade arendusplaanidest.

Õpilaste õpirännete pikkuseks on 32 päeva, välja arvatud IT valdkonna õpilaste õpiränded, kus on planeeritud 60 päevased õpiränded.

Õpetajate töövarjutamise pikkused on 3-4 päeva.  Projekti kogukestvuseks on 18 kuud.

Avaldatud 23.02.2023. Viimati muudetud 11.01.2024.