KüberPuuring 2020 I ja II koht

Küberkaitsevõistlus “KüberPuuring” sai täna, 8.detsembril, lõpu ja meie kooli IT-õpilased näitasid suurepärast taset! Koju tõime nii kuld-, kui hõbemedalid! Esikoha saavutas noormeeste kolmik, kuhu kuulusid: Heiro-Martin Hindrima, Karol Viidas ja Mario Põlma. Võimast tulemust näitas ka meie IT-õpilane Inge-Liis Mölder, kes üksi võisteldes saavutas võistlusel teise koha. Palju õnne kõigile! Kokku osales küberkaitsevõistlusel üle 400 noore üle Eesti.
Pildil toimub virtuaalne võitjate õnnitlemine!

KüberPuuring on KüberPähkli uuringust välja kasvanud küberkaitsevõistlus, kus saavad käe valgeks 7.-12. klasside ja kutsekoolide õpilased. Igal aastal saadavad koolid üle Eesti end esindama uued võistlejad. Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) eestvedamisel loodud võistluse eesmärgiks on 10 aasta jooksul leida Eestile 10 tuhat uut kübertalenti. Viimase paari kuu küberintsidendid ja andmete lekkimine näitavad, et vajadus nende järele on suur.

KüberPuuringu toetajad on Kaitseministeerium, Targalt Internetis projekt, Tallinna Tehnikaülikool, Riigi Infosüsteemi Amet, HARNO, Advokaadibüroo Hedman Partners, ZONE Media, IIZI, Hansab, Startup Estonia, CGI, Tallinna Haridusamet, Eesti Interneti Sihtasutus, Ettevõtluskõrgkool Mainor, Tartu Ülikool, Tallinna Ülikool, Lennuakadeemia, Sisekaitseakadeemia, Eesti NATO Ühing, CTF Pärnu, KPMG, Kehtna Kutsehariduskeskus, Euroopa Ühendamise Rahastu ja Interreg Europe Cyber.