IT-valdkonna tegusad ajad

Meie IT-valdkond on olnud tegus!

Elisa Eesti koostöös Santa Monica Networks AS-ga alustas kutsekoolide õpetajate koolitamist küberturvalisuse ja ettevõtete IT-lahenduste osas, eesmärgiga tagada Eestile uus pealekasv IT-spetsialiste. Meie õpetajad osalesid samuti sel koolitusel.

Esimene koolitus kutsekoolide õpetajatele algas 16. aprillil Tallinnas Santa Monica Networks ruumides, kus kõneles koolitaja küberturvalisusele spetsialiseerunud ettevõttest Palo Alto. Koolituse kestvus oli kolm päeva ja kõige tipuks varustati osalenud koolid Palo Alto poolt ka uute turvaseadmetega, et noortel oleks võimalus õppida ning harjutada kätt moodsatel seadmetel.

Elisa ärikliendiüksuse ja Santa Monica Networksi juht Margus Vaino sõnas, et koolituste peamine eesmärk on anda edasi läbi õpetajate praktilisi teadmisi küberturvalisusest, et tulevased ja praegused IT-noored saaksid tööturuks vajalike oskusi. „Paljudel noortel, kes soovivad tulla näiteks Santa Monicasse või Elisasse tööle, on sageli nõrgad praktilised teadmised ning sama on kurtnud ka teised Eesti ettevõtted. Probleemi parandamiseks otsustasime panna koolidega seljad kokku ja asuda tasuta koolitama kutsekoolide õppejõude, kes hiljem annaksid need praktilised teadmised klassiruumis edasi.“

Esimesest koolitusest võtsid osa õpetajad Kehtna Kutsehariduskeskusest,Viljandi Kutseõppekeskusest ja Pärnumaa Kutsehariduskeskusest. Õpetajate sõnul on oluline anda noortele edasi haridust, kus praktiline kogemus käib käsikäes teoreetilisega ja õpitav materjal on värske ning ajakohane töösektoriga.

Lisaks sellele toimus 13.aprillil USA-s avatud Magic CTF küberkaitsevõistlus, mille võitis Eesti meeskond. Meie IT-valdkonna õpetaja Triin Muulmann oli üks Eesti meeskonna juhendajatest. Kokku osales 30 meeskonda üle maailma ja lisaks esikohale saavutasid häid kohti teisedki Eesti meeskonnad. Eestist osales kokku 9 meeskonda. Võistlusel tegeleti kolmel tasemel krüpto jms ülesannetega, mis tuli lahendada nelja tunni jooksul.