IT-valdkonna reis Saksamaale

Ehkki meie IT-valdkonna õpetajate õpirände reisist on juba mõni aeg mööda läinud, tasub siiski mainimist, et 01.-12.august käidi ERASMUS+ “Avastan maailma vol3” projekti raames Saksamaal.

Õpetajate reis kulges lõunast põhja ning külastati järgnevaid linnu: München, Frankfurt, Köln, Düsseldorf, Gelsenkirchen, Dortmund, Hanover, Soltau ja Hamburg. Igas linnas saadi uus kogemus – seda kas IKT-ettevõtetest, koolidest või start-up keskkondadest.

Juba esimesel päeval kohtuti Müncheni linnavalitsusega, kus näidati sealset arvutikeskust. Säärast kohta polnud varem reisiseltskonnast keegi näinud, sest serveriruumi suurust võib võrrelda meie kooli suur saaliga. Nähti ka tehnikat: ruumi, kus seisab kolm laeva mootorit, mida kasutatakse kui linnas kaob vool. Reisil kohati nii tipptehnoloogilisi lahendusi serveriruumile, kuid ka sarnaseid meie kooli omale.

Õppereisi jooksul näidati meie õpetajatele erinevaid makerspace-kohti, kus õpilased ja/või ettevõtted saavad oma ideest teha valmis prototüübi kasutades vastavaid seadmeid ja materjale. Düsseldorfis nähti huvitavat start-up ettevõtet, kes loob teistele ettevõtetele prototüüpe. Nende kontoris töötas inimese-moodi robot. Düsseldorfis võtsid meie õpetajaid vastu tuttavad ülikooli ja Gelsenkirchen kooli inimesed. Tutvustati klasse, ruume ja õpilaste projekte. Projektipartnerina külastati veel kutsekooli Soltaus.

Reisi käigus selgus, et õpetajad saavad külastada Volkswagen mootorite valmistamise tehast. Näidati liine, kus töötavad kõrvuti nii robotid kui inimesed. Saksamaa puhul tõid õpetajad välja, et eraldi vaatepilt oli maastik – alpid, viinamarjaistandused, humalaistandused, puuviljaaiad, katedraalid, erinevad külad ja muud vaatamisväärsused. Hamburgis viibides sõideti Põhja-Saksamaa kõige põhjapoolsemasse tippu: Põhjamere äärde.

“Reisilt saime juurde praktikakohtasid meie IKT-valdkonna õpilastele. Samuti tõime kaasa uued ideed, mida selle õppeaasta jooksul tahaks ellu viia. Kaasa tõime ka erinevaid kontakte, kellega tulevikus koostööd jätkata,” ütles IKT-valdkonna õpetaja Triin.

Mitmetes käidud paikades ei olnud meie õpetajatel luba piltide tegemiseks. Mõned jäädvustused reisit siiski tehti:

MakerSpace.

Soltau.