Inge-Liis Mölder kandideerib ICSC võistlusele

Detsembris peaks toimuma 2-päevane ICSC (International Cyber Security Challenge) võistlus Kreekas, Ateenas, mida korraldab ENISA (The European Union Agency for Cybersecurity). Osalevad meeskonnad üle maailma: USA, Kanada, Aafrika, Ladina-Ameerika, Euroopa ja Kagu-Aasia.

Euroopa meeskonda oli Eestil võimalik esitada kaks noormeest ja kaks tüdrukut. Üheks tüdrukuks sai valitud Kehtna KHK õpilane Inge-Liis Mölder, kes on varasemalt võistelnud Eesti kutsevõistlustel IT-süsteemide spetsialistina. Kokku esitas Euroopas kanditaate 17 erinevat riiki, kokku 37 õpilast (32 noormeest ja 5 tütarlast).

Osalejatele on tänaseks antud ligipääs online koolituskeskkonnale, kus nad saavad harjutada CTF ülesannete lahendamist. Juulis toimub Tallinnas esimene bootcamp kõigile 37 noorele, kus toimuvad erialased ja meeskonnatööd arendavad koolitused. Augustis toimub CTF võistlus, kus valitakse välja 15 Euroopa meeskonna liiget. Kehtna KHK õpilane Inge-Liis Mölder ütleb, ise, et kuna ta on nii paljudel võistlustel edukalt osalenud, on tal tekkinud juba enesekindlus ka ülemaailmsel osalemiseks. „Loodan sealt saada rohkem kogemusi ja uusi tutvusi ning oleks äge vahelduseks turvaliste süsteemide ehitamisele neid turvaauke leida,“ ütles ta.

​Eesti esindajad valiti ja valitakse ka edaspidi kombineerituna eelmiste nelja aasta KüberNaaskel, ECSC ja ka muude rahvusvaliste võistluste tulemuste/osaluste, initsiatiivi, erioskuste ja tõendatud suhtlusoskuse alusel. ENISa palus esitada kandidatuurid, kes vastavad väga paljudele erinevatele oskuste paketile, mis tegi valiku tegemise keeruliseks. Inimesed, kes täna Eestit esindavad on ennast tõendanud, mitte ainult oma tehniliste oskuste osas, vaid ka rahvusvahelises meeskonnas töötamise ja suhtlemisoksuse ning isikliku initsiatiivi osas.

Edu Inge-Liisile!

Inge-Liis Mölder.