Telekommunikatsiooni vanemtehnik

Course ID
Telekommunikatsiooni vanemtehnik
Õppemaht/aeg
60 EKAP/1a
Õppe liik/tüüp
5. tase/ jätkuõpe
Eeltingimused
Viienda taseme jätkuõppes õpingute alustamise tingimus on vähemalt 4. või 5. kvalifikatsioonitaseme kutse või vastavate kompetentside ja keskhariduse olemasolu.
Õppekeel
eesti
Õppetöö korraldus
tsükliõpe
Omandatavad kvalifikatsioonid
Ettevalmistus Cisco CCNA Routing and Switching rahvusvaheline sertifikaadi tegemiseks, MikroTik MTCNA sertifikaadi tegemise võimalus ja Telekommunikatsiooni vanemtehnik, tase 5tase.

Telekommunikatsiooni vanemtehniku õppekava läbinud omab süsteemset ülevaadet telekommunikatsiooni (andmeside) põhimõistetest, meetoditest ja kasutatavatest teooriatest. Ta oskab määratleda võrgu kavandamise poliitikat, filosoofiat ja kriteeriumeid, paigaldada ja hooldada kaablisüsteeme. Spetsialisti oskuste juurde käib võrkude töö süstemaatiline uurimine ohtude tuvastamiseks. Samuti oskab ta diagnoosida ja lahendada arvuti- ja sidevõrgu probleeme.  Spetsialisti tööülesannete juurde käib Paigaldab, telekommunikatsiooniseadmete paigaldamine, seadistamine ja hooldamine ning vajalike teenuste aktiveerimine. Ta organiseerib testprogrammid ja koostab skriptid, et testida võimalikke ohte. Samuti oskab ta nõustada kliente ning juhendada IKT nooremspetsialisti tööd.

Põhiõpingute moodulid:

 1. Karjääri planeerimine ja ettevõtlus
 2. Võrkude opereerimine
 3. Kasutajatugi
 4. Töö korraldamine

Valikõpingute moodulid: 

 1. Juniper võrguseadmed
 2. CCNA turvalisus
 3. Pilvetehnoloogia võrgunduses
 4. Fortinet võrguseadmed

Allalaadimised
 • UUDISED

  No Upcoming Events found!