Plaatija

Course ID
ÕPPEKAVA
Plaatija
ÕPPEMAHT/AEG
30 EKAP / 6 kuud
ÕPPELIIK/TÜÜP
4. tase/ esmaõpe
EELTINGIMUSED
õppima võib asuda vähemalt põhiharidusega isik
ÕPPEKEEL
eesti
ÕPPETÖÖ KORRALDUS
sessioonõpe
OMANDATAVAD KVALIFIKATSIOONID
Plaatija, tase 4 esmane kutse

 

Plaatija tööks on katta mitmesugused pinnad (näiteks seinad ja põrandad) plaatidega.Tema peamised tööülesanded on plaaditava pinna ettevalmistamine, kruntimine, niiskustõkke ja hüdroisolatsiooni paigaldamine, plaatimine, vuukimine ja
plaaditud pinna kaitsmine võimalike kahjustuste eest. Töö on füüsiliselt koormav, sest tööd tuleb sageli teha sundasendis.

Põhiõpingute moodulid:

 1. Karjääri planeerimine ja ettevõtluse alused
 2. Plaaditavate pindade ettevalmistamine
 3. Seina- ja põrandapindade plaatimine
 4. Hüdroisolatsioonitööd siseruumides

Moodulid lahtiseletatult leiate ALLALAADIMISED alt.

Plaatija peab tundma ennekõike plaatimise töövõtteid ning mitmesuguseid abivahendeid ja materjale. Töö eeldab peale erialaste oskuste korrektsust ja täpsust, hoolikust, kannatlikkust, ruumilist kujutlusvõimet, liigutuste kiirust ja head koordinatsiooni. Oluline on võime töötada nii iseseisvalt kui ka meeskonnas. Väga tähtis on hea tervis ja vastupidavus.
Plaatimistööde planeerimisel on oluline oskus osata arvestada plaatide ja muu materjali vajaminevat kogust. Seda aitab määrata mõõtudega joonis, mida peab oskama lugeda iga plaatija.
Plaatimise kavandamisel on väga oluline oskus sobitada plaadid ülejäänud sisekujundusega, nt seinte, lae, põranda ja isegi mööbliga.

Plaatijad leiavad enamasti tööd ehitus- või siseviimistlusteenuseid pakkuvates ettevõtetes.
Nad võivad töötada palgatöötajana, kuid sageli suudab hea oskustööline olla ka iseenda tööandja.

Allalaadimised
 • UUDISED

  • Treeningud Kehtna KHK-s

   21.09.2022
   21.06.2023
   16:00 - 18:00

   Kõigil Kehtna Kutsehariduskeskuse korvpalli, võrkpalli ning jõusaali huvilistel on võimalus alustada treeningutega! Korvpalli loobitakse kolmapäeviti kell 16:00, võrkpalli trenn toimub teisipäeviti kell 16:00 ning...   Loe edasi