Aasta õpetaja 2020 on Sven Kornak!

Kehtna KHK aasta õpetaja 2020 on Sven Kornak ! Palju õnne!
Ehitusvaldkonna juht Sven Kornak on koostöös ajakirjaga Maakodu loonud mitmeid artikleid ja digitaalseid õppematerjale, mis on avalikult kasutatavad nii teistes koolides kui ka kodudes üle Eesti. Sveni idee oli pakkuda Rapla gümnaasiumi noortele võimalust valida valikainena ehituserialasid, mis osutus äärmiselt populaarseks ning käesoleval kevadel saavad osa õpilastest ka plaatija kutseeksami tase 4 sooritada. Lisaks on Sven osalenud erinevates töörühmades, mis panustavad Raplamaa täiskasvanuhariduse arendamisse.Kutsehariduskeskuse ehituseriala lõpukursuse poisid koos õpetaja Sveniga on osalenud heategevuslikusprojektides. Näiteks, jõulude ajal tahmaplahvatuse tõttu mahapõlenud Märjamaa Gümnaasiumi õpetaja Tiina Tanseri  perele aidati heategevusliku algatusena ehitada uus kodu. Kehtna ehitusvaldkonna poisid koos õpetajaga panustasid samuti oma tööga ja panid kahe päeva jooksul ruumidesse paika vaheseinte ja laekarkassid. Kuna tegemist oli „päristööga“, suurendas selline eneseteostus õpilaste motivatsiooni ja mõistmist, et vahel on väärtuslikum just kogemus, mida sa saad ja alati ei pea iga tegevuse ja töö eest tasu saama. Sven Kornaki pühendumust on märganud lisaks õpilastele ka tema koostööpartnerid sh ka Raplamaa Omavalitsusliit, kui 2017. aastal oli ta üks Rapla maakonna aasta kutseõpetaja nominentidest.

Need on vaid mõned näited meie õpetaja tööst.

Sven Kornak.