Tulede ja rehvide kontroll Kehtna KHK poolt

Esmaspäeval, 3.detsembril, pakkusid meie kooli kolmanda kursuse sõiduautotehnikud kõikidele soovijatele tasuta tulede ja rehvide kontrolli. Kogu tegevus võttis aset Raplas, Tallinna maantee Hepa tankla kõrval kella kümnest hommikul kaheni päeval. Oli äärmiselt karge talveilm, kuid meie poolt ülesse seatud telgist tulid läbi nii mõnedki!

Tehnikavaldkonna õpetaja Marko Valgma võtab esimese säärase ettevõtmise kokku sõnadega “üsnagi asine”. Ta nendib, et hommiku esimene tund oli aja mõttes veidi kehv, sest vaid üksikud sõidukid said tulla ning enamikul oli kiire (tööpäev). Kokku abistasime aga pea 15 sõidukijuhti. Kokkuvõtlikult võib öelda, et rehvimustri sügavuse ja vanuse osas nuriseda üldiselt ei saa. Küll aga rehvirõhud olid enamustel erinevad. Ka tuledega oli õpetaja sõnul igavene jant – ei nad põlenud, ei nad näidanud, siis jällegi näitasid ühel sõidukil “kiriku torni ja lihakarni korraga”. Aitasime vahetada pirne, kuid kurb oli see, et mitmel sõidukil ei saanudki tulesid reguleerida, sest mehhanismid olid kinni või katki, tuleklaasid, reflektorid, luubid kahjustunud. Markol tekkis mõte, et aktsiooni peaks korraldama kohe mitmel suunitlusel: olukorra kaardistamiseks aga ka võimaluse andmiseks veidi põhjalikuma reguleeringute ja kontrolli tegemiseks.

Kokkuvõtteks tore, kogemusterohke poolpäev. Kõik autojuhid, kes lahkusid, rõõmustasid juba enne kui “nänni” hammaste vahele said (erinevad infolehed, pastakas, helkur, parkimiskell, käepael jm.).

Täname õpilasi ja õpetajaid, samuti Hepa tanklat ning Maanteeametit koostöö eest! Kindlasti väärt ettevõtmine!