Tempokas uus õppeaasta

Uue õppeaasta esimesed kuud on Kehtna Kutsehariduskeskusele olnud tempokad. Lisaks mitmetele õpilasüritustele on kooli külastanud üle viiesaja väliskülalise.

Kooliaasta algas tegusalt just õpilastele: toimus spordipäev, orienteerumispäev ning kohanemislaager. Oktoobri algul võttis kooli aulas aset Kehtna ettevõtluspäev, kus oli osalejaid lausa 140. Läks vaid mõni päev mööda kui meile tulid külla haridus-ja teadusministeeriumi inimesed koos kolmekümnest eri riigist üle maailma kohale tulnud suursaadikutega. Tegemist oli HTMi korraldatud teabepäevaga, mis keskendus haridusinnovatsioonile ja kutseharidusele. Tutvuti meie erialade ja majadega ning lõunatati meie õpperestoranis „Neljapäev“. Kokku oli delegatsioonis ligi 50 inimest, nende seas USA, Jaapani ja Hiina suursaadikud.

Oktoobri keskpaigal leidsime aega meie kooli inimestele. Toimus kogu kollektiivi õpetajate päeva väljasõit Tallinna. Nägime giidi eestvedamisel Tallinna vanalinna ja Bastioni aedasid ning külastasime Maarjamäe memoriaali. Juba järgneval nädalal toimus meie tehnikamajas aga põllumajandusameti seminar kolmekümne inimesega ning nädala pärast maanteeameti loeng „Selge pilt“. Külas oli liikluspsühholoog Gunnar Meinhard.

24.oktoobril kohtus meie õpetajate ja õpilastega Mariina Kaljurand küberturvalisuse teemal. Järgneval päeval toimus aga meie kooli aulas suur Raplamaa tänuüritus TÕN (täiskasvanud õppija nädal), kus oli osalejaid seitsekümmend viis. Sama nädala nädalavahetusel oli koolimajas tantsulaager. Jalga keerutasid üheksakümmend rahvatantsuansambli Savijalakesed tantsijat Tallinna Tehnikakõrgkooli arenduskeskusest. Oktoobrikuu eelviimane päev tõi peamajja XVII üle-eestilise maaraamatukoguhoidjatepäeva, kuhu oli kokku tulnud üheksakümmend inimest.

November algas samuti hoogsalt! 3.kuupäeval toimus peamaja aulas Kehtna valla kogukondade koosolemine. 7.novembril pidas oma seminar-koolituse meil aga MTÜ Eesti Seemneliit. Kuu teisel neljapäeval toimus selle hooaja esimene õpperestoran „Neljapäev“. Sel õppeaastal on õpperestoran avatud veel mitmetel kordadel, tasub uurida kooli kodulehte. Sama päeva õhtul avasime uksed kõikidele huvilistele – toimus „Oskuste ÖÖ“, kus pakkusime igas valdkonnas põnevaid töötubasid ja võimalust tutvuda lähemalt kutseharidusega.

Novembriga saab alguse koostöö Rapla gümnaasiumiga. Gümnasistid läbivad osa oma õppeperioodist just meie koolis, õppides enda poolt valitud eriala. Saab olema põnev nii meile kui neile. Külla on oodata veel SA Erametsakeskust, kutsekoolide õpetajaid mälumängule ning Kaitseliidu Rapla ringkonna inimesi. Detsembris toimub meie aulas nii Kehtna Klubi korraldatud eakate jõulupidu kui Kehtna põhikooli jõulupidu. Loomulikult sõidame ka ise kollektiiviga jõululõunale! Ka haridus-ja teadusministeerium peab oma aastalõpu koosoleku ja piduliku jõululõuna meie õpperestoranis.

Kokku on kahe kuu jooksul külastanud meie kooli julgelt üle 500 väliskülalise. On heameel, et inimesed meieni tee leiavad ja et mitmed asutused oma üritusi just meil läbi viia tahavad!