Tehnikavaldkonna vilistlased said maaeluministri tunnustuse

27.juunil tunnustas maaeluminister Tarmo Tamm parimaid maamajanduslike erialade lõpetajaid. Kiituse osaliseks said kaks Kehtna Kutsehariduskeskuse liikurmasinate tehnikuks õppinud vilistlast Jüri Lohk ja Taavi Vihmann.

Vihmann ja Lohk õppisid Kehtna KHK-s liikurmasinatehnikuks, mis on koondnimetus rasketehnikale nagu traktor, metsatöömasin, buldooser jm ehitusmasin, samuti kaitseväe, politsei ja päästeteenistuse spetsiaaltehnika. Valitud eriala tunnistuse said noormehed äsja lõppenud õppeaastal, 22.juunil. Praktika läbis Vihmann ettevõttes Konekesko AS, olles viis nädalat välispraktikal Saksamaal. Lohk läbis praktikaaja Pae Farmer OÜ-s. Mõlemi noormehe praktikajuhendajate tagasiside oli Kehtna KHK tehnikavaldkonnajuhi Ülo Kannelmäe sõnul väga positiivne.

Viimasel õppeaastal oli poiste eriala juhendajaks Mati Männa, kelle sõnul oli kogu grupp tugev ja väljalangevus väike. Taavi ja Jüri sobisid õpetaja sõnul omavahel väga hästi kokku, sest nende tööjaotus oli alati paigas. „Vihmann oli hea iseõppija ning haris end alati juurde. Õppetöös olid mõlemad väga kohusetundlikud ning neile ei pidanud kunagi midagi kaks korda ütlema, sest tegid alati neilt nõutud ära. Nad ei vaielnud vastu ega targutanud,“ lisas Männa. Noormeeste siht oli juhendaja sõnul kindel – minna edasi kõrgkooli. Mõlemad võtsid samuti aktiivselt osa valdkonnaga seotud koolivälistest väljasõitudest. Männa tõdeb, et liikurmasinatehnikute eriala on jätkuvalt ebapopulaarne kuid äärmiselt vajalik. Tööpuudus antud valdkonnas on väga suur. „See eriala on meil koolis pidevas arengus ning kvaliteedi tõstmine toimub igapäevaselt,“ ütles ta.

Vihmann ise ütles, et valis Kehtna KHK mitmel põhjusel: tal oli huvi põllumajandustehnika remondi vastu, Kehtna on ainuke kool, mis rasketehnikat õpetab ning samuti oli tal koolis võimalik omandada T-kategooria juhiload. Tunnustuse kohta ütleb uje noormees, et äramärkimist vääriks ka paljud teised: „Ju oli õnne lihtsalt. Tehnikavaldkonnas on teisi palju nutikaid inimesi veel.“ Edasi viib tee Vihmanni kaitseväkke pärast mida plaanib ta Tallinna Tehnikakõrgkooli samalaadset eriala õppima minna. „Ei ole kindel kas just liikurmasinatehnika erialal elu edasi läheb aga ilmselt tehnikalähedasele erialal kindlasti,“ ütles ta. Lohult kahjuks polnud võimalik tema valikute osas kommentaari saada. Nii Vihmann kui Lohk on kutsutud ka presidendi vastuvõtule.

Maaeluminister õnnitles parimaid lõpetajaid järgmiste sõnadega: „Kindlasti olete oma peas mõtisklenud, mis on edu valem. Mul ei ole seda teile küll valmis kujul kaasa anda, aga usun, et edu valemisse kuuluvad erialane haridus ja pidev enesetäiendamine.“ Ta innustas noori tundma huvi ümbritseva vastu, katsetama, uurima ja leiutama. „Ärge leppige keeruliste küsimuste puhul lihtsate vastustega ega aegunud lahendustega. Leidke uusi alternatiive ning pakkuge värskeid lahendusi. Mõelge suurelt ja tehke oma ideed teoks!“

Taavi Vihmann (paremal) maaeluministriga.

Jüri Lohk (paremal) maaeluministriga.