Praktika välisriigis

Tahad reisida ja maailma näha? Või otsid uusi väljakutseid ja soovid oma ellu põnevust lisada? Sel juhul on ERASMUS+ õpiränne just Sinule!

2019-2020 õppeaastal on meie kooli õpilastel (alates 18.eluaastast) võimalik läbida erialane praktika osaliselt teises Euroopa riigis. Õpirände periood kestab 4-nädalat, mis on ajastatud selliselt, et langeb kokku teie praktikaperioodiga õpptöögraafikus. Praktikaperioodil on õpilase ainukeseks kohustuseks täita tublilt talle ettenähtud töökohustusi, projekt katab õpilase reisikulud, majutuse ja elamisrahad kogu õpirändeperioodi jooksul. Samuti on õpilasele tagatud nii Kehtna KHK – poolne kui ja vastuvõtva kooli tugi terve õpirände jooksul.

Kehtna KHK partnerriigid on: Hispaania, Itaalia, Prantsusmaa, Saksamaa, Tšehhi. Igas eelnimetatud riigis on kooli partnerorganisatsioonid, kes korraldavad õpilaste majutuse, töökohad ja monitooringu kohapeal.

Sel õppeaastal on õpirändes käinud juba mitmed meie õpilased. Kolm tehnikavaldkonna poissi naudivad päikest soojas Hispaanias, samas kui kaks IT-valdkonna õpilast seiklevad Saksamaal. Ees on ootamas IT-valdkonna õpilaste õpiränne Tšehhi ning toitlustusvaldkonna õpilaste reis Prantsusmaale. Projektist on saanud osa ka meie kooli õpetajad, kellel on olnud võimalus stažeerida nii Itaalias, Taanis kui Saksamaal. Ka õpetajaid on ees ootamas veel mitmed reisid.