Meie õpilased Samsung Digi Pass üritusel

Kutsekooliõpilased asusid võidu digilahendusi looma!

Kolmandat aastat toimub kutsekoolinoorte digioskuste programm Samsung Digi Pass, mis tõi 26.ja 27.oktoobril Tallinna Ülikooli võistlema kümme 14-20 aastaste noorte meeskonda õppeasutustest üle Eesti. Kehtna Kutsehariduskeskusest avanes võimalus osaleda lausa kahel võistkonnal! Esimene nimega “ParkingSys”, teine “Lootusetult kadunud”.

Samsung Digi Pass on neljakuuline uuenduslik ja võimalusterohke koolitusprogramm. Koolitus aitab osalejal omandada oskused, mis on vajalikud igale unelmate karjäärile aluse panemiseks – IT-st iluteenusteni, metsandusest ettevõtluse ja meelelahutuseni. Programmi ajal töötab iga osalejate meeskond koos mentoriga noorte endi välja pakutud tarkvaradisaini projektiga, mille eesmärk on aidata Eesti noortel valmistuda paremini ette oma tulevaseks töökohaks. Programmis osalema saab kandideerida kuni 5. oktoobrini veebilehe samsungdigipass.ee vahendusel.

Samsung Digi Pass koolitusprogrammi juhi, Tallinna Ülikooli haridustehnoloogia vanemteaduri Mart Laanpere sõnul töötavad kutsekooliõpilased mentorite toel oktoobrist veebruarini enda valitud tarkvaradisaini projektidega, omandades tööturul vajalikke digioskuseid. „Nelja kuu jooksul asuvad võistlustulle nii tulevased tarkvaraarendajad, multimeedia spetsialistid, tööstusinformaatikud, juuksurid, metsurid, laotöötajad kui ka koka eriala õpilased. Tehnoloogia areng on jõudnud sellesse faasi, kus IKT on levinud igasse valdkonda ning digioskusteta tööturul hakkama ei saa,“ lausus Laanpere.

Samsung Electronicsi Digi Pass programmi juht Baltikumis Egle Tamelyte tõi välja, et Eestis finaali valitud ideed aitavad lahendada elulisi probleeme ja mentorid julgustavad noori ka tulevikus oma äriideeid ellu viima. Näiteks tahavad Kehtna Kutsehariduskeskuse õpilased raplamaalaste jaoks programmeerida orienteerumismängu.

Noortele mõeldud programmi on töötanud välja Samsung Electronics Baltics koostöös Tallinna Ülikooli ja Eesti Noorteühenduste Liiduga.

“Lootusetult kadunud”, kuhu kuuluvad: Tõnis Noorveli (vasakul), Kauri Kallaste ja Taavi Aleks Orgusaar.

“ParkingSys”: Andrè Ainsar (vasakul) ja Riho-Richard Tadr (pildilt puudub Jarek Viirlaid).

Fotod: Magnus Heinmets