Meie õpilane “Noor Automehaanik” teise vooru parim!

Esmaspäeval (11.veebruaril) võttis Tallinna Tehnikakõrgkoolis aset „Noor Automehaanik 2019“ võistluse teine voor, kus tunnustati parimaks Kehtna Kutsehariduskeskuses õppiv sõiduautotehnik Martin Ojavee!! Super töö!

Tegemist on rahvusvahelise (Young Car Mechanic) võistlusega, mis on mõeldud kõigile tudengitele, kes õpivad tehnikakoolide keskastme kutseõppes. Koosneb see neljast võistlusvoorust, millest esimesed kolm toimuvad osalejate koduriikides ning superfinaal Poolas. Osa võtavad Eesti, Läti, Leedu, Poola, Ukraina, Ungari, Bulgaaria ja Horvaatia.

Esimene voor oli 10.jaanuaril kirjaliku testi vormis kõigis võistluses osalevates koolides, mille tulemusel valiti välja kaks parimat. Nemad liikusid edasi järgmisse vooru, mis toimus 11.veebruaril. Teinegi voor oli kirjalik test, kus Kehtna KHK õpilane tegi nii kiireima kui parima tulemuse vastates 60-st küsimusest õigesti 45. Välja selgitati kaheksa parimat, kes liiguvad edasi 8.-10.märtsi rahvuslikku finaalvooru, kus toimub juba erinevate praktiliste ülesannete lahendamine. Üheks kaheksast oligi Kehtna KHK kolmanda kursuse sõiduautotehnikuks õppiv Martin Ojavee. Rühmajuhataja Ljudmilla Aasamägi sõnul on Ojavee vaikne, tagasihoidlik noormees, kuid sealjuures väga heade erialaste teadmistega. Garaažitundides puutub noormehega kokku tehnikavaldkonna õpetaja Mati Männa, kelle sõnul on Ojavee väga kohusetundlik, teeb alati oma asjad ära ning käib tundides alati kohal. Hetkel on Ojaveel käimas praktikaperiood ettevõttes SVENMERC OÜ, mis tegeleb alustades masinate hooldustest kuni võtmed kätte täislahendusteni nii uutele kui ka renoveeritavatele veokitele ja haagistele.

„Noor Automehaanik 2019“ võistluste erinevate voorude käigus käsitletakse mitmeid teemasid: mootor, elektri-ja toitesüsteemid, jõuülekanne, sõidukite vedrustus ja geomeetria, pidurisüsteem, roolisüsteem, tugisüsteemid, aktiivsed ja passiivsed turvasüsteemid, mootorsõidukite diagnostika.

Suurfinaalis, mis toimub 25. ja 26.mail 2019 Poolas, osalevad Eestist need kolm mehaanikut, kes on kogunud suurima punktihulga oma riiklikes finaalides. Viimases, rahvusvahelises võistlusvoorus, kohtuvad nad oma vastastega teistest riikidest. Selles voorus peavad kõik võistlejad lahendama praktilisi ülesandeid erinevate autode ja treeningmudelite peal. Kogu võistluse peamiseks eesmärgiks on automehaaniku elukutse populariseerimine noorte seas, kogemuste ja õppemeetodite vahetamine ja noorte automehaanika talentide leidmine.

Urmo Aava Martinit õnnitlemas!