Kehtna KHK õpilased Robotexil

Nädalavahetusel osalesid meie IT-õpilased robootikafestivalil Robotex, kus toimus esmakordselt “CyberSecurity meets Robotex” võistlus põhikoolide, gümnaasiumide ja kutsekoolide kübertalentide meeskondadele.

Kehtna KHK-d esindasid: Andre Ainsar, Jarek Viirlaid, Kevin Piip, Connor Lilium (IT18 rühm). Õpetaja Triin Muulmann oli peakohtunik ja osade ülesannete koostaja.

Kokku osales üritusel 27 üldharidus-ja kutsekoolide küberkaitse talentide meeskonda. Võistlus toimus “Capture The Flag” (CTF) stiilis ehk gruppides tuli lahendada kahe tunni jooksul 33 ülesannet, muuhulgas järgmisi ülesandeid:

• loetlema turvalisust puudutavaid murekohti lavastatud fotode alusel;
  • tuvastama e-kirjade seast õngitsuskirjad;
  • lahti krüpteerima raamatu järgi mõistatuse (leidma õiged leheküljed, read ja sõnad);
  • leidma pildi tegemise asukoha pildi andmetes olevate koordinaatide või muude andmete järgi;
  • selgitama serverikapi juhtmete sasipuntrast õiged ühendused;
  • kodeerima arvutikeelest 0101010 välja inimkeelse sõnumi;
  • murdma sisse lukustatud kausta;
  • analüüsima võrguliiklust.

Kutsekoolide arvestuses sai esikoha Pärnumaa Kutsehariduskeskus.