IT-valdkonna õpilased Tartus

Kutsekooli õpilaste Samsung Digi Pass projekt on jõudmas lõpusirgele. Meeskondadel tuleb luua oma ideele lahendus. Kehtna KHK IKT-valdkond osaleb projektis kahe meeskonnaga: esimese kursuse õpilaste meeskond “Parking Sys”, kes loob lahendust parkimise broneerimiseks ning teise kursuse õpilased “Lootusetult Kadunud” loovad rakendust “Oska Raplamaal Rada Leida” orienteerumismängu jaoks.

Detsembris korraldati meeskondadele kohtumised ettevõtete mentoritega. “ParkingSys” sai mentoriks Europark-i ja “Lootusetult Kadunud” SportID. Kuu lõpus käis esimene meeskond Europargis, kus saadi ausat tagasisidet rakendusele. Ühtlasi tutvustati, kuidas ettevõtte tegevus käib, millised on uuendused ja millele peaksid noored oma rakenduse puhul tähelepanu pöörama.

Teine meeskond on oma nime vääriline. Detsembri lõpus korraldati neile kohtumine mentoriga, aga kahjuks ei antud meeskonnale informatsiooni, et tuleks Tartusse minna. Mindi Tallinnasse ja selgus, et vale linn. Skype vahendusel sai kohtumine peetud ning kokku lepitud, et jaanuaris kohtutakse füüsiliselt Tartu kontoris. 8.jaanuaril toimuski see kokkusaamine SportID kontoris. Päeva esimeses pooles näitasid noored oma tehtud rakenduse ja rääkisid, kuidas plaanivad edasi töötada. Ülejäänud pika päeva jooksul said noored juhendust programmeerimise valdkonnas. SportID programmeerijad aitasid parandada rakenduse turvalisusega seotud probleeme. Pärast kohtumist arvasid noored, et paar nädalat tööd ning rakendus saabki valmis. Siis juba testitakse seda meie õpilastega.

Sel nädalavahetusel toimub kolmas koolitus Tallinna Ülikoolis. Projekt lõppeb veebruaris, mil tuleb noortel žürii ees oma ideelahendust tutvustada.

Osa SportID meeskonnast!

ParkingSys Europargis!