“Noor meister 2019” IT-süsteemide spetsialisti poolfinaal

5.-6. märtsil toimus “Noor meister 2019” IT-süsteemide spetsialistide võistluse poolfinaal, kus osales 11 kutsekooli 36 võistlejaga. Iga kooli poolfinaali parim läheb edasi võitlema finaalvõistlusele, mis toimub 2.-3.mail Tallinna Polütehnikumis.

IT-süsteemide spetsialistide eelvõistlus toimus Kehtna KHK vrituaalkeskkonnas. Ülesandeks oli kahe värskelt ühinenud kontori IT-taristu sidumine ja kaasajastamine (teenuste sidumine ja migreerimine, kasutajate migreerimine). Kasutada tuli kaasaegseid Linuz ja Windows operatsioonisüsteeme. Poolfinaali võistlustöö nominaalne täitmise aeg oli 14 tundi.

IKT-valdkonna õpetajate sõnul oli ülesanne keeruline, mis pani ka paljud võistlejad loobuma. Järgi jäid need noored, kes tunnevad IKT-eriala vastu sügavamt huvi ja motivatsiooni.

Kuna võistlus toimus virtuaalselt, said õpilased võistelda asudes füüsiliselt oma koolides, kus olid ka teistest koolidest vaatlejad, kelle ülesandeks oli kontrollida, et võistleja ei kasutaks kõrvalist abi läbi kaughalduse ja kaasvõistlejate. Ühtlasi oli vaatlejal võimalik tutvuda koolidega ja suhelda IKT- valdkonna õpetajatega.

Koolide parimad on järgmised:
Haapsalu Kutsehariduskeskus – Kirill Anohin
Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus – Erik Trumm
Järvamaa Kutsehariduskeskus – Mait Jurask
Kehtna Kutsehariduskeskus – Arnold Tamm
Pärnumaa Kutsehariduskeskus – Alari Agard
Rakvere Ametikool – Martin Saul
Tallinna Polütehnikum – Christofher Kost ja Karl Robert Mägi
Tallinna Tööstushariduskeskus – Kevin Kadakas
Tartu Kutsehariduskeskus – Rando Vöörmann
Viljandi Kutseõppekeskus – Joann Mõndersku
Võrumaa Kutsehariduskeskus – Kristen Ungur

Täname Innovet usalduse eest ning kõiki võistlejaid, juhendajaid, vaatlejaid ja võistluse korraldusmeeskonda. Samuti täname RIA ja Atea AS aitamaks lahendada tehnilisi probleeme ennem võistlust.

Viljandi kutseõppekeskus

Tallinna Tööstushariduskeskus