Oskuste ÖÖ

18.10.2018 kuni 08.11.2018 15:00 - 21:00

8.novembril toimub Euroopa kutseoskuste nädala raames üle Eesti kutsekoolides Oskuste ÖÖ.

Ka Kehtna Kutsehariduskeskuses on uksed avatud alates 17.00-20.00. Külla on oodatud kõik, kellel on huvi ja küsimusi seoses kutseharidusega. Võib tulla ka koos perega! Toimuvad erinevad töötoad: toidufotograafia, plaadijääkidest suveniiride valmistamine, vigurid ekskavaatoriga, esmaabinipid autole, test – kui turvaline on minu käitumine internetis, helkurite valmistamine, fotonurk. Samuti saab vastata kutseõppega seotud küsimustikule, kus õigesti vastanute vahel loosime välja auhinna.

Õhtu tegevuskava:

17.00- Uksed avatud

17.30-  Kutseõppe võimaluste tutvustamine (TEHNIKAMAJA, Staadioni 12)

17.45-  Eesti Töötukassa

18.00- 19.30 Avatud töötoad

19.30-  Õhtu kokkuvõte, auhinna loosimine ning soovijatele ekskurssioon Kehtna KHK-s.

 

OSKUSTE ÖÖ PRESSITEADE:

Euroopa kutseoskuste nädalal toimub üle-eestiline Oskuste ÖÖ

8.novembril toimub Euroopa kutseoskuste nädala raames Eestis suur kutsekoolide ülene Oskuste ÖÖ. Kolmandat korda toimuva üle-euroopalise teemanädala tänavuseks deviisiks on “Avasta oma anne”. Sellest inspireerituna avavad meie kutsekoolid mitmekülgsete programmidega ühel õhtul enda uksed, et tutvustada erinevate tegevuste kaudu oskusõppe eriilmelisust.

SA Innove kutsehariduse maine valdkonnajuhi Liina Reinsaare sõnul avastab aasta-aastalt üha rohkem täiskasvanuid enda jaoks oskusõppe. “Tegelikult ei pea nii kaua ootama ja oma tõelise kire ning ande võib leida juba varem. Just sellepärast kutsumegi valdavalt õhtusel ajal toimuvale Oskuste ÖÖle oma annet avastama kogu perega, sest tegevusi leidub igas vanuses huvilistele. Koolide programmid on väga mitmekülgsed, kust leiab nii kunsti, muusikat, tehnikat, maitsvat toitu, teatrit, tööstust, elektrit, mänge, kokkupuudet loomadega, harivaid töötubasid, tasuta teenuseid ning veel palju muud huvitavat. Osad koolid alustavad ka juba päevasel ajal,” lisas Reinsaar.

Kutseoskuste nädalat tähistatakse kõikjal Euroopa Liidus 5.-9. novembrini. Samaaegselt liikmesriikide tegevustega korraldab Euroopa Komisjon Viinis erinevaid kutsehariduse teemalisi sündmusi. Iga riigi poolt osaleb seal ka saadik, Eestit esindab kutseharidusest tuule tiibadesse saanud Tartu Kunstikooli vilistlane, Oot-Oot Stuudio tegevjuht ja kaasasutaja Marko Ala.

Oskuste ÖÖ-l osaleb 20 kutsekooli üle Eesti. Ülevaate Oskuste ÖÖ programmidest leiab kutsehariduse infoportaalist www.kutseharidus.ee ning Euroopa kõikidest sündmustest Euroopa Komisjoni kodulehelt. Jälgi meeleolukaid tegemisi ka kutsehariduse Facebooki lehel.