Veoauto- ja bussitehnik

Course ID
ÕPPEKAVA
Veoauto- ja bussitehnik
ÕPPEMAHT/AEG
120 EKAP/2a
ÕPPELIIK/TÜÜP
4. tase/ esmaõpe
EELTINGIMUSED
õppima võib asuda põhiharidusega isik, kelle tervislik seisund võimaldab õppida ja töötada valitud erialal
ÕPPEKEEL
eesti
ÕPPETÖÖ KORRALDUS
tsükliõpe
OMANDATAVAD KVALIFIKATSIOONID
Veoauto- ja bussitehnik, tase 4

Veoauto- ja bussitehnik hooldab, otsib vead ja remondib veoautosid ja busse.
Tehnik peab masina tehnilisi probleeme kiirelt ja täpselt diagnoosima. Ta peab suutma lugeda tehnilisi jooniseid ja skeeme, mõistma, kuidas sõiduki erinevad osad ja sõlmed üksteist mõjutavad, tundma diagnostikas, remondil ja hooldamisel vajalikke töövõtteid-tehnoloogiaid, kütuseid, õlisid, määrdeaineid, erivedelikke jt hooldus- ja remondimaterjale, nende omadusi ning kasutusvõimalusi.

Oluline on suutlikkus teha meeskonnatööd, sest sageli tegeleb ühe masinaga korraga mitu spetsialisti.  Ka suhtlemisoskust läheb tarvis – tuleb ära kuulata ja täpsustada kliendi probleemid ning soovid, jagada teavet ja nõuandeid.
Tööülesandeid täites tuleb järgida tööohutuseeskirju ja kvaliteedinõudeid. Vajalik on sõiduki juhtimise oskus. Aeg-ajalt on vaja teha ka keevitustöid, nii et keevitamisoskus kulub samuti marjaks ära.

Veoauto- ja bussitehnikuks sobivad hea füüsilise tervisega, vaimselt tasakaalukad, hea pingetaluvuse ja koordinatsiooniga, täpsed, vastutustundlikud, analüüsi- ja koostöövõimelised inimesed. Kokkupuude õlide, heitmete ja kemikaalidega võib ülitundlikel inimestel põhjustada allergiat. Töö on vastunäidustatud värvainete ja lahustite suhtes allergilistele inimestele.

Töökohad ootavad veoautode ja busside esindustes, remondi- ning hooldusettevõtetes.

COURSE DOWNLOADS:
Allalaadimised
 • UUDISED

  • TASUTA KURSUSED

   02.03.2018
   02.05.2018
   11:00 - 17:00

   Kehtna Kutsehariduskeskus pakub kuni maikuuni mitmeid huvitavaid TASUTA kursuseid. Kümnest tasuta kursusest on järgi jäänud veel neli, kus on mõned vabad kohad. See on...   Loe edasi

  • Avatud uste päev

   09.03.2018
   28.03.2018
   16:00 - 15:30

   Kehtna Kutsehariduskeskuses toimub 28.MÄRTSIL kell 13:00-15.30 AVATUD USTE PÄEV. Oma teest läbi kutsehariduse säravate tähtede poole räägib meie koolis õppinud, nüüd mitmete põnevate ettevõtmiste juurde kuuluv HENRY ARNHOLD....   Loe edasi