Telekommunikatsiooni vanemtehnik

Course ID
Telekommunikatsiooni vanemtehnik
Õppemaht/aeg
60 EKAP/1a
Õppe liik/tüüp
5. tase/ jätkuõpe
Eeltingimused
Viienda taseme jätkuõppes õpingute alustamise tingimus on vähemalt 4. või 5. kvalifikatsioonitaseme kutse või vastavate kompetentside ja keskhariduse olemasolu.
Õppekeel
eesti
Õppetöö korraldus
tsükliõpe
Omandatavad kvalifikatsioonid
Ettevalmistus Cisco CCNA Routing and Switching rahvusvaheline sertifikaadi tegemiseks, MikroTik MTCNA sertifikaadi tegemise võimalus ja Telekommunikatsiooni vanemtehnik, tase 5tase.

Telekommunikatsiooni vanemtehniku õppekava läbinud omab süsteemset ülevaadet telekommunikatsiooni (andmeside) põhimõistetest, meetoditest ja kasutatavatest teooriatest. Ta oskab määratleda võrgu kavandamise poliitikat, filosoofiat ja kriteeriumeid, paigaldada ja hooldada kaablisüsteeme. Spetsialisti oskuste juurde käib võrkude töö süstemaatiline uurimine ohtude tuvastamiseks. Samuti oskab ta diagnoosida ja lahendada arvuti- ja sidevõrgu probleeme.  Spetsialisti tööülesannete juurde käib Paigaldab, telekommunikatsiooniseadmete paigaldamine, seadistamine ja hooldamine ning vajalike teenuste aktiveerimine. Ta organiseerib testprogrammid ja koostab skriptid, et testida võimalikke ohte. Samuti oskab ta nõustada kliente ning juhendada IKT nooremspetsialisti tööd.

Põhiõpingute moodulid:

 1. Karjääri planeerimine ja ettevõtlus
 2. Võrkude opereerimine
 3. Kasutajatugi
 4. Töö korraldamine

Valikõpingute moodulid: 

 1. Juniper võrguseadmed
 2. CCNA turvalisus
 3. Pilvetehnoloogia võrgunduses
 4. Fortinet võrguseadmed

Allalaadimised
 • UUDISED

  • VASTUVÕTT ON ALANUD!

   06.05.2019
   15.08.2019
   10:00 - 14:00

   Vastuvõtt 2019/2020 õppeaastaks on alanud! Ajavahemikul 06.05.-14.08 saab sisseastumise infosüsteemis SAIS ning kohapeal aadressil Staadioni 12, Kehtna esitada oma dokumente. Kogu vajaliku info erialade...   Loe edasi