Betoonkonstruktsioonide ehitus

Course ID
ÕPPEKAVA
Betoonkonstruktsioonide ehitaja
ÕPPEMAHT/AEG
60 EKAP/1a
ÕPPELIIK/TÜÜP
4. tase/ esmaõpe
EELTINGIMUSED
õppima võivad asuda isikud, kes on omandanud vähemalt põhihariduse
ÕPPEKEEL
eesti
ÕPPETÖÖ KORRALDUS
tsükliõpe
OMANDATAVAD KVALIFIKATSIOONID
Betoonkonstruktsioonide ehitaja, tase 4 esmane kutse

Betoonkonstruktsioonide ehitaja tööülesanded hõlmavad tegevusi betooni valmistamisest kuni ehituskonstruktsiooni valmimiseni ja valmis elementide paigaldamiseni ehitusplatsil. Ka oma töökoha korraldamine, seadmete-masinate korrashoid, avade katmine ning piirete paigaldamine kuuluvad betoneerija tegevusalasse.

Millega tuleb arvestada, kui sul on soov betoonkonstruktsioonide ehitajaks saada?
Betoonkonstruktsioonide ehitaja töö nõuab head tervist ja füüsilist vastupidavust, normaalset nägemist ning kõrgusekartmatust. Betoonitöö ei sobi inimesele, kellel on tolmuallergia või astma.

Betoonkonstruktsioonide ehitajana pead:
tundma ehituse üldmõisteid ja termineid, betoonitöödel kasutatavate materjalide omadusi, betoonitöö tehnoloogiaid ning ehitusseadmeid;
oskama lugeda ehitusjooniseid, mõõta, arvestada materjalikulu, koostada lihtsaid ehituseskiise;
oskama teha betoonitöid, armeerida, valmistada karkasse, põrandaid ja vahelagesid ning raketisi.

Tööga toimetulek eeldab kohuse- ja vastutustunnet, loogilist mõtlemist, ruumilist kujutlusvõimet, planeerimisoskust, liigutuste täpsust, käelist osavust, koormuse talumist, õpivalmidust ning oskust töötada meeskonnas. Vajalikud on tehniline taip ja hea koordinatsioon.

Betoonkonstruktsioonide ehitaja võib töötada nii tehases kui ka ehitusplatsil. Tehastes valmistatakse vundamendi- ja seinaelemente, poste, talasid, treppe jms. Valmistatakse ka suuremaid infrastruktuuri- ja keskkonnatooteid, nagu mahutid, silla- ja tunnelielemendid, piirded, raudteeliiprid ning ülesõiduelemendid.

Spetsialiseeruda võib sarrustajaks ehk ehituskarkasside ehitajaks ja paigaldajaks, betoneerijaks, betoontoodete valmistajaks ning betoonpindade viimistlejaks.
Tööaeg oleneb ehitusetapist, ilmastikust ja materjalide olemasolust. Sageli töötatakse ka nädalavahetustel ja hilisõhtuti.

Allalaadimised
 • UUDISED

  • TASUTA KURSUSED

   02.03.2018
   02.05.2018
   11:00 - 17:00

   Kehtna Kutsehariduskeskus pakub kuni maikuuni mitmeid huvitavaid TASUTA kursuseid. Kümnest tasuta kursusest on järgi jäänud veel neli, kus on mõned vabad kohad. See on...   Loe edasi

  • Avatud uste päev

   09.03.2018
   28.03.2018
   16:00 - 15:30

   Kehtna Kutsehariduskeskuses toimub 28.MÄRTSIL kell 13:00-15.30 AVATUD USTE PÄEV. Oma teest läbi kutsehariduse säravate tähtede poole räägib meie koolis õppinud, nüüd mitmete põnevate ettevõtmiste juurde kuuluv HENRY ARNHOLD....   Loe edasi