Avis Utilitas Rapla mängija julgustab kõiki ennast täiendama!

Avis Utilitas Rapla korvpallimeeskonna fännidele on selle noormehe nimi ja nägu kindlasti tuttav! Mitmed operatsioonid ja vigastused on Kristjan Voolaiu korvpalliplatsilt aga mõnel määral kõrvale jätnud. Igal halval on ka oma hea: tagasilöögid on Kristjani suunanud korvpalli kõrvalt veel teiselegi rajale. Kaks aastat tagasi asus ta õppima Kehtna Kutsehariduskeskusesse IT-valdkonda. Miks ja kuidas Kristjan meieni jõudis, loe siit:

Mis erialal sa täpsemalt õpid?

Õpin Kehtna Kutsehariduskeskuse IT-nooremspetsialisti erialal.

Kui kaua oled juba õppinud ning kui palju on veel jäänud?

Käsil on teine ehk viimane aasta. Jäänud on teha veel lõputöö ja kaitsmised.

Mis olid need põhjused, miks otsustasid veel täiskasvanuna õppima tulla ning miks just IT-valdkond?

Olen viimase 6 aasta jooksul käinud neljal operatsioonil ja pidanud välja ravima väga paljud vigastused. Ilmselt pidevad tagasilöögid suunasid mind kooli poole vaatama.

IT-pisik on mul sees sellest ajast, kui vanemad mulle esimese arvuti kinkisid. See tekitas palju rõõmu ja kõik huvitas mind koheselt.

Kui keeruline või lihtne on sinu arvates õppimine proffi-sportlasena ja muu elu kõrvalt?

Minu jaoks ei olnud keeruline ega raske sporti ja kooli siduda. Käin sessiooni õppes, mis tähendab, et koolis käin keskmiselt iga kolme nädala tagant. Kuna trennid toimuvad hommikuti ja õhuti, siis kahe trenni vahel, oli mul piisavalt aega, et õppimisega tegeleda.

Millised on sinu edasised ideed – st, kuhu saadud haridusega edasi pürgid?

Esiteks tuleb mul Kehtna kool ilusti ära lõpetada, kuid plaanis on ennast ka kõrgkoolis proovile panna. Töö mõttes olen tänaseks ametisse asunud Maanteametisse, kus olen kasutajatugi.

Mida ütleksid neile, kes veel kahtlevad, kas täiskasvanuna end täiendama tulla?

Kindlasti julgustan kõiki ennast täiendama minna kui see vähegi võimalik on. Kui huvi ja tahe on olemas, siis ei ole kindlasti vanus määrav. Mina olen igatahes väga rahul, et selle teekonna ette võtsin.

Foto: Siim Solman